Chytrý dům

Vaše domácnost. Jednoduché ovládání. Inteligentní automatizace. 

Miniserver se stane srdcem tvého chytrého domu. Bude řídit vše od osvětlení, stínící techniky a audia, až po inteligentní regulaci vytápění.

Zapomeň na zastaralý systém a využij výhod inteligentní elektroinstalace. V chytrém domě  je vše řízeno centrálně a bydlení dostává zcela nový rozměr. Neuděláš už ani krok navíc. Nebudou tě zdržovat nadbytečná tlačítka pro ovládání stínící techniky, osvětlení nebo topení!

Ovládej domácnost jednoduše přes tlačítka nebo pomocí mobilního telefonu, kdykoli a odkudkoli. K pohodlnému ovládání domu ti může posloužit i počítač, tablet nebo dálkové ovládání. V inteligentním domě od Loxone se vše přizpůsobí tvému životnímu stylu a ne naopak.


 Nejdůležitější nástroj: tlačítko

Jednoduché ovládání tlačítkem vnímáme jako standard inteligentní domácnosti. Jedním, dvěma, třemi stisknutími můžeš zautomatizovat různé funkce ve své domácnosti. Podívej se, co naše tlačítka umí!


Der Taster als zentrales Bedienelement im Loxone Smart Home

Dotkni se mě, prosím

Touch Air vám pomůže ovládat do vaši inteligentní domácnost. Nabízí vám povrch citlivý na dotek, teplotní senzor a senzor vlhkosti.


Domácí automatizace

Chytrý dům  automaticky rozpozná situace, jako je něčí přítomnost v domě, teplota, počasí, požár, vniknutí do domu nebo západ slunce.

Poznej veškeré možnosti automatizace domu a nauč se využívat všechny funkce naplno, ať je tvůj dům ještě chytřejší


Remote

 Máš rád pohodlné ovládání na dálku? Dálkový ovladač Remote Air můžeš používat jako výchozí ovládací prvek pro osvětlení, hudbu, stínící techniku nebo třeba garážová vrata. 5 dotykových bodů ovladače umožní jednoduché a rychlé ovládání celého chytrého domu. 


Ještě více inteligence přes chytré senzory


AUTOMATIZACE

I když právě není nikdo doma, inteligentní dům udělá spoustu práce: Odpojí nepotřebné spotřebiče od elektrické sítě. Automaticky sníží v domě teplotu. Dokáže spustit alarm v případě vloupání nebo požáru. V horkých dnech se samo ovládá stínění podle toho, jak svítí slunce. A to zdaleka není vše, chytrý dům toho dokáže ve tvé nepřítomnosti zvládnout ještě mnohem více!


NOČNÍ REŽIM

Pokud u vás doma večer zazvoní návštěva, rozsvítí se pouze světelná signalizace v obývacím pokoji, aby vaše děti neprobudil zvonek. Až půjdeš v noci na toaletu, bude ti svítit osvětlení ztlumené na 30%. Už žádné světlo dráždící oči nebo noční tápání ve tmě!


REGULACE TEPLOTY

Inteligentní domácnost ti pomůže dokonale ovládat teplotu ve všech místnostech. K tomu přispívá i automatizace stínící techniky. To znamená, že se žaluzie sami zatáhnou, až bude v pokoji díky vyhřátí od slunce dosaženo požadované teploty.


STAV OKEN A DVEŘÍ 

Díky okenním nebo dveřním kontaktům budeš ihned informován, jestli jsou okna a dveře otevřená nebo zavřená. Proč si tedy s tímto senzorem nevytvořit inteligentní alarm? Tento kontakt doporučujeme umístit ke všem venkovním dveřím a k oknům.


ELEKTROMĚR

Elektroměr měří a zároveň kontroluje spotřebu energie ve tvém domě. S jeho pomocí může tvůj chytrý dům spouštět spotřebiče co nejefektivněji, a tím šetřit jak energii, tak výdaje, o čemž jasně hovoří i statistiky.


VÍTR

Senzor větru dokáže měřit sílu větru od 5km/h a je určen k ochraně žaluzií a rolet před silným větrem nebo bouří. Jakmile bude hrozit nebezpečí poškození, stínící technika se automaticky vytáhne.


DÉŠŤ

Použij ve svém chytrém domě dešťový senzor, který tě informuje o otevřeném střešním okně, když začne pršet nebo sněžit. Už nikdy tě nepřekvapí mokrá podlaha!


KVALITA OVZDUŠÍ

Vysoký obsah CO2 v místnostech? V inteligentním domě neexistuje situace, že pocítíš špatnou kvalitu vzduchu. Při zjištění vysoké koncentrace CO2, Miniserver ihned reaguje: Větráním, otevřením oken nebo zašle upozornění mailem.


VLHKOST

Senzor vlhkosti měří v jednotlivých místnostech hodnoty vlhkosti. Inteligentní dům tak může při vysoké vlhkosti sepnout ventilaci, upozornit tě na vysokou nebo nízkou vlhkost. V dané situaci pak můžeš okamžitě manuálně zasáhnout.


VNIK VODY

Záplavový senzor pozná, kdy se například ve sklepě objeví voda - povodeň, rozbité vodovodní potrubí. Díky včasnému upozornění může dojit jen k nepatrným škodám.


ROZBITÉ SKLO

Senzory mohou detekovat situaci, kdy dojde k rozbití oken. Inteligentní dům tě o této skutečnosti odpovídajícím způsobem informuje.


POŽÁR

Požární signalizace detekuje kouř nebo požár. Inteligentní domácí alarm od Loxone se projeví blikáním světel, zazní varovný signál a zároveň můžeš být informován prostřednictvím telefonátu.


POHYB PŘÍTOMNOSTI

Senzor přítomnosti zjistí, jestli se někdo pohybuje v místnosti a podle toho se automaticky aktivují různé scény. Například ráno, když vstoupíš do koupelny, rozsvítí se světla a začne hrát oblíbená hudba. Večer se může vše chovat jinak.